Masaż Kobido – na czym polega i komu jest dedykowany?

Masaż Kobido – na czym polega i komu jest dedykowany?

Brak odpoczynku, nieustanny stres i pogoń za realizacją kolejnych zadań odbija się na naszym zdrowiu i wyglądzie. Dlatego też warto co jakiś czas poddać się zabiegom relaksacyjnym, mającym działanie nie tylko odprężające, ale również i prozdrowotne. Jednym z nich jest masaż Kobido – japońska technika, stanowiąca idealną alternatywę dla zabiegów, polegających na interwencji chirurgicznej. Dzięki masażowi Kobido możemy bez skalpela pozbyć się bólu czy uczucia zamrożenia mięśni oraz napięć, związanych z codziennym funkcjonowaniem. Co jeszcze musisz wiedzieć o masażu Kobido, zanim zdecydujesz się na ten wyjątkowy zabieg?

Masaż Kobido – na czym polega i jak przebiega?

Wykonywany według ściśle określonych zasad, masaż Kobido, czyli japoński sekret młodości, składa się z szeregu etapów, trwających minimum kilka minut. Całość zabiegu skupia się na okolicach twarzy, karku oraz szyi, gdzie gromadzą się napięcia, skutkujące bólami głowy i uczuciem zmęczenia, odbijającym się na pozostałych partiach ciała. Zabieg taki powinna wykonywać osoba odpowiednio wyszkolona. Polega on na połączeniu delikatnych muśnięć ze zdecydowanymi ruchami, prowadzącymi do rozluźnienia i odprężenia. Efekty można zauważyć już po pierwszej wizycie. Cel pierwszego masażu Kobido to przede wszystkim redukcja napięcia i przywrócenie skórze równowagi, dzięki skupieniu na punktach akupresurowych. Wskutek takich działań twarz staje się promienna, a napięcia znikają. Masaż Kobido rozpoczyna się na ogół od oczyszczenia twarzy. Kolejnym etapem jest masaż relaksacyjny, całość kończy natomiast drenaż limfatyczny, połączony z liftingiem twarzy i odpowiednią akupresurą. Cały proces trwa około 75 minut.

Dla kogo przeznaczony jest masaż Kobido?

Masaż Kobido to idealne rozwiązanie dla tych, którzy pragną zadbać o swoje zdrowie i naturalny wygląd bez skomplikowanych ingerencji chirurgicznych. To dobra alternatywa dla botoksu czy kwasu hialuronowego. Z techniki tej mogą skorzystać wszyscy, niezależnie od wieku. Wzbogacić go można np. zabiegami odżywiającymi skórę dłoni. Każdy zabieg warto jednak poprzedzić konsultacją z wykwalifikowanym specjalistą, który określi dokładne potrzeby i dopasuje do nich liczbę spotkań.

Istnieje wiele procesów na opóźnienie procesu starzenia się skóry i zachowanie jej świeżego wyglądu na trochę dłużej. Metodą przynoszącą spektakularne efekty jest joga twarzy. Zgodnie z informacjami na stronie https://natural-flow.pl/joga-twarzy-naturalne-piekno/ regularne ćwiczenia wzmocnią mięśnie twarzy, pomogą zwiększyć ich jędrność oraz witalność. Przekłada się to również na wygląd twarzy, która po połączeniu z mięśniami również staje się napięta i jędrna. Drobne bruzdy i zmarszczki są lekko zmiękczone i mniej widoczne. Dodatkowo joga twarzy pobudza krążenie i zwiększa przepływ limfy, dzięki czemu pozostałe toksyny na twarzy zostaną usunięte z organizmu, a twarz stanie się zdrowa, bez śladów zasinienia, zaczerwienienia czy obrzęku.

Wskazania do masażu Kobido

Na masaż Kobido warto umówić się nawet profilaktycznie, by zapobiegać powstawaniu wielu problemów ze skórą w obrębie karku, szyi i twarzy. Jednak sprawdzi się on również doskonale wówczas, gdy skóra potrzebuje już ujędrnienia i naturalnego liftingu. Symptomem poważnych problemów mogą być również ból czy napięcie, odczuwane w okolicach karku, szyi i twarzy. Masaż Kobido relaksuje, odpręża i pomaga w pozbyciu się codziennych napięć. Lista wskazań do tego typu zabiegu jest naprawdę długa, podobnie jak liczba korzyści, które można z niego uzyskać.

Przeciwwskazania do masażu Kobido

Niestety nie wszyscy mogą skorzystać z możliwości, jakie niesie ze sobą to wyjątkowe rozwiązanie. Technika ta nie jest zalecana w przypadku różnego rodzaju schorzeń, takich jak chociażby nadciśnienie tętnicze czy podwyższona temperatura, świadcząca o rozwijaniu się w organizmie infekcji. W obrębie masowanej skóry nie może być również żadnych otarć i stanów zapalanych. Mogą one bowiem prowadzić do bólu i pogorszenia stanu wizualnego masowanego miejsca. Każda ingerencja w obrębie skóry musi wiązać się z zaleczeniem ognisk zapalnych i usunięciem ewentualnych ran. Tego typu przeciwwskazania są jednak chwilowe, a wdrożenie odpowiedniego leczenia pozwoli je usunąć, by móc skorzystać z wyjątkowych możliwości, jakie niesie ze sobą japońska technika relaksacji, jaką jest masaż Kobido.

No Comments

Sorry, the comment form is closed at this time.