Paczula… zmysłowa i tajemnicza

Paczula… zmysłowa i tajemnicza

Zmysłowy zapach o właściwościach terapeutycznych – paczula to intrygująca roślina. Olejki eteryczne z niej pozyskiwane znane są od tysięcy lat i wykorzystywane do dziś. Jest składnikiem perfum, stosuje się ją w łagodzeniu bólu oraz w aromaterapii. Naturalne świece o zapachu paczuli to nie tylko piękna dekoracja, ale też sposób na dobre samopoczucie.

Paczula jest jednym z najczęściej i najchętniej wykorzystywanych olejków w kosmetyce. To także bardzo popularny składnik perfum na całym świecie. Roślina ta kryje w sobie także właściwości, które doskonale wpływają na psychikę i ciało. Z tego powodu stosuje się ją w aromaterapii, w tym także jako surowiec naturalnych świec zapachowych.

Paczula – zapach zmysłowy, oryginalny, tajemniczy

Paczula należy do zapachów orientalnych, kojarzących się z Dalekim Wschodem. Jest aromatem mocnym i raczej ciężkim, więc pokochają ją zwłaszcza wielbiciele nut korzennych, oryginalnych i intrygujących oraz pasjonaci kultury indyjskiej. Jeżeli chcesz stworzyć w salonie lub sypialni zaskakujący i zmysłowy klimat – świece zapachowe, w których głównym składnikiem jest paczula, zagwarantują taki efekt.

Świece o zapachu paczuli – naturalne najlepiej

Naturalne woski wykorzystane do ich produkcji są doskonałym nośnikiem. Wbrew pozorom mają one wpływ na to, jak odbieramy zapach. Kompozycja surowców pochodzących z przyrody sprawia, że nuty paczuli są intensywne, ale szlachetne. Świeca o minimalistycznej formie, ale wyrazistym aromacie inspirowanym naturą dopełni aranżacji i wprowadzi wyjątkowy nastrój, np. podczas kolacji albo wieczornego relaksu.

Odprężenie, ukojenie i… afrodyzjak

Poza zapewnieniem doznań natury estetycznej i zachwycającym zapachem, który wypełni wnętrze, paczula poprawi też nasze samopoczucie. Jej terapeutyczne działanie obejmuje nie tylko psychikę i emocje – zapewnia odprężenie i głęboki relaks. Aromat tej rośliny wpływa też pozytywnie na ciało – łagodzi bóle głowy, problemy z niestrawnością, ale też pobudza ośrodkowy układ nerwowy. Z tego powodu olejki paczuli używane są jako afrodyzjak.

Paczula – gdzie i dla kogo?

Paczula to zapach charakterystyczny – jak wspomnieliśmy – korzenny i ciężki. Niektórzy zakochają się w nim od razu i będą chcieli korzystać z niego na co dzień, o każdej porze dnia. Inni zarezerwują go tylko na wieczorny odpoczynek, domowe SPA lub kolację przy świecach. To doskonały wybór dla salonów piękności lub masażu – klientki i klienci „odpłyną” na czas zabiegu i przeniosą się do krainy Orientu.

Jeżeli planujemy obdarować bliską osobę świecą o zapachu paczuli, upewnijmy się jednak, czy na pewno jest to „jej” aromat. W przypadku kogoś, kogo mało znamy, lepiej zdecydować się na bardziej „neutralne” zapachy – jaśmin, białą herbatę lub klasyczną wanilię.

No Comments

Sorry, the comment form is closed at this time.