Sztuka korzystania z fotografii cyfrowej

Sztuka korzystania z fotografii cyfrowej

Robienie zdjęć może być świetnym sposobem na dobrą zabawę i wyrażenie siebie.

Jeśli chcesz do nich dołączyć, skorzystaj z tych wskazówek, aby wprowadzić ulepszenia.Zwróć uwagę na naturalne oświetlenie. Być może będziesz musiał użyć funkcji lampy błyskowej lub zainstalować dodatkowe źródła światła, ale możesz użyć naturalnego oświetlenia, aby stworzyć ciekawe efekty ze światłem i cieniem. Odpowiednio ustaw przedmiot. Upewnij się, że zdjęcie nie jest zbyt ciemne ani zbyt jasne.Staraj się tworzyć perspektywę głębi za każdym razem, gdy fotografujesz krajobrazy. Umieszczając znajome obiekty na pierwszym planie obrazu, możesz pomóc widzom dostrzec rozmiar i zakres tematu. Możesz ostro zdefiniować pierwszy plan i tło zdjęcia, używając małej przysłony. Przysłonę należy ustawić na nie więcej niż odpowiednio f/8 lub f/16 dla podstawowego aparatu cyfrowego lub pełnoklatkowej lustrzanki.Zastanów się, jak oko widza będzie podążać za ujęciem. Dobre ujęcia mają przynajmniej jeden punkt, na którym skupi się początkowa uwaga widza. Lepsze ujęcia mają wiele interesujących miejsc, które działają jak wirtualna wycieczka po zdjęciu. Przykład obejmuje zdefiniowaną panoramę, linie na drodze lub elementy na pierwszym planie, które rozciągają się na tło.Popisując się swoimi zdjęciami, pamiętaj, aby trzymać w domu mniej niż doskonałe zdjęcia. Nie chcesz, aby ludzie widzieli twoją podrzędną pracę; chcesz tylko, aby zobaczyli twoją najlepszą pracę. Usuń z aparatu wszystkie zdjęcia, których nie chcesz widzieć nikomu innemu.Postaraj się, aby temat Twojego zdjęcia był prosty. Im bardziej zajęty temat, tym trudniej uchwycić coś, co będzie interesujące. Uproszczenie tła ułatwi oku skupienie się na fotografowanym obiekcie. Sztuka korzystania z fotografii cyfrowej

Utrzymanie tego nieskomplikowane wydaje się proste, ale wielu zapomina o tym.Nie pozwól, aby Twoja wiedza kształtowała Twoje zdjęcia.

Powinieneś oprzeć swój obraz wokół swojego pomysłu i twórczego odczucia, a także wykorzystać wiedzę, a sprzęt pomoże ci urzeczywistnić ten pomysł. Możesz eksperymentować z technikami, gdy po raz pierwszy się ich nauczysz, ale najlepsze zdjęcia zrobisz, gdy pozwolisz swoim pomysłom przejąć kontrolę.Ważną częścią fotografii jest upewnienie się, że widz skupia się na temacie. Prostym sposobem na wyróżnienie tematu jest użycie linii wiodących. Linie wiodące zwracają uwagę widza na temat zdjęcia i podkreślają głębię. Przykładami obiektów wykorzystywanych do formowania linii wiodących są drogi, ogrodzenia, rzeki i wiele innych.Graj z dystorsją obiektywu. Większość zdjęć wykorzystuje obiektywy portretowe lub obiektywy zmiennoogniskowe do ustawiania ostrości na obiekcie, a obiektyw szerokokątny do fotografowania krajobrazów i tym podobnych. Używając obiektywu do innego zastosowania niż zamierzony, uzyskasz bardzo oryginalne zdjęcie. Nie pozwól, aby stało się to Twoim stylem: dowiedz się, kiedy możesz użyć oryginalnego obiektywu.Kiedy po raz pierwszy przyjeżdżasz do pracy z fotografią ślubną, możesz się rozgrzać, szukając przejmujących, nieplanowanych winiet: świeżego ozdoby, porzuconej torebki, kurtki rzuconej na krzesło. Możesz także zrobić kilka niesamowitych ujęć w tym procesie.Nigdy nie stój pod obiektami podczas fotografowania ludzi lub zwierząt. Nie ma nic bardziej niepochlebnego niż patrzenie na nos osoby na zdjęciu, podczas gdy kąt skierowany w górę zniekształca również inne rysy twarzy. Stań przynajmniej równolegle do swoich poddanych. Jeśli to możliwe, ustaw się na lekko podniesionym wzniesieniu, aby osiągnąć najlepsze wyniki.Jeśli kochasz fotografię jako hobby, przeskaluj ją do formy sztuki. Korzystając z porad zawartych w tym artykule, rozwiniesz się jako fotograf i będziesz robić zdjęcia, z których jesteś dumny. Wypróbuj te wskazówki i zawsze pamiętaj, że potrzebujesz praktyki, aby się doskonalić.

No Comments

Sorry, the comment form is closed at this time.