W obecnych czasach auta osobowe są naszpikowane elektroniką

W obecnych czasach auta osobowe są naszpikowane elektroniką

Któż by pomyślał choćby nawet sto lat temu, kiedy to samochody miały po prostu silnik, cztery koła i kierownicę, że w dzisiejszych czasach auta takie jak chociażby Tesla będą w stanie same poruszać się po drogach lub nawet informować kierowcę o możliwym zagrożeniu na drodze monitorując to co się w czasie rzeczywistym dzieje wokół auta.

Od kilkudziesięciu lat auta stają się coraz bardziej komfortowe, potrafią zapewnić, że podróż będzie przyjemnością, a nie udręką. Weźmy chociażby pod lupę układ klimatyzacji, dzięki któremu w upalne dni nasz organizm nie gotuje się wewnątrz auta, a w zimowe i wilgotne dni jesteśmy w stanie szybko spowodować odparowanie naszych szyb. Jakie urządzenie odpowiada za tego typu udogodnienia?

Co sprawia, że nie musimy się martwić podczas jazdy o najprostsze czynności jak choćby zmiana świateł z dziennych na mijania?

Oczywiście jest tutaj mowa o tak zwanych modułach komfortu, które w teraźniejszych autach, dzięki zaawansowanym układom scalonym są w stanie kontrolować niemalże każdy aspekt prowadzenia pojazdu oraz jego funkcjonowania. Tego rodzaju modułu kontrolują między innymi centralne zamki, które w obecnych autach potrafią otworzyć klapę bagażnika z pilota. Dodatkowo w autach klasy premium dostępne są takie rozwiązania jak chociażby czujnik zmierzchu, który automatycznie włącza nam odpowiednie światła w aucie. Z kolei czujnik deszczu potrafi automatycznie dostosować pracę przednich wycieraczek, dzięki czemu, podczas trudnych warunków pogodowych jak ulewny deszcze, nie będziemy musieli co chwilę przełączać prędkości przednich wycieraczek, a czujnik deszczu połączony z modułem komfortu automatycznie dostosuje ich prędkość do panujących warunków. Do każdego auta można dołączyć na przykład taki moduł komfortu. dlatego też, nie zwlekaj i sprawdź czy Twoje auto jest kompatybilne z tym produktem dostępnym online!

No Comments

Sorry, the comment form is closed at this time.