Co należy wiedzieć, gdy zmaga się z bezdechem.

Co należy wiedzieć, gdy zmaga się z bezdechem.

Chociaż specyficzne wymagania mogą się różnić, każdy potrzebuje dobrego snu! Jeśli zmagasz się z problemami związanymi z bezdechem sennym, wiesz, że nie dostajesz takiej jakości snu, z jaką musisz się zmierzyć każdego dnia.

Zapoznaj się z poniższymi wskazówkami, które mogą pomóc w walce z bezdechem sennym i wreszcie uzyskać przyzwoite 8 godzin zdrowego i zdrowego snu.Unikaj kontaktu z dymem papierosowym i spożywania alkoholu, jeśli zdiagnozowano u Ciebie bezdech senny. Picie alkoholu i palenie papierosów są bardzo szkodliwe dla tego stanu. Alkohol może wprowadzić cię w bardzo głęboki sen i osłabić oddech. Papierosy wstrzykują substancje rakotwórcze do układu oddechowego. Utrata tych okropnych nawyków bardzo pomoże, jeśli chodzi o złagodzenie objawów bezdechu sennego.Może to zabrzmieć głupio, ale zajęcie się instrumentem muzycznym może poprawić Twój bezdech senny. Kiedy badanych w Niemczech uczono grać na didgeridoo, ich objawy bezdechu sennego uległy zmniejszeniu. Naukowcy uważają, że ćwiczenie na instrumencie poprawiło napięcie mięśni górnych dróg oddechowych, które są odpowiedzialne za rozszerzenie dróg oddechowych.Popraw swój bezdech senny, trochę odchudzając. Ostatnie badania wykazały znaczną poprawę u mężczyzn z nadwagą, którzy zrzucili 25 funtów w ciągu jednego roku, aby zmniejszyć objawy bezdechu sennego. W niektórych przypadkach utrata masy ciała skutkowała wyleczeniem bezdechu sennego, gdy dalsze leczenie tego schorzenia nie było konieczne.Jeśli zdecydujesz się wypróbować maszynę CPAP, nie poddawaj się co najmniej przez kilka tygodni. Wielu pacjentów z bezdechem sennym rezygnuje, zanim naprawdę zdąży przyzwyczaić się do swojego urządzenia. Poczekaj, aż poczujesz się komfortowo ze spaniem podczas noszenia maski, a naprawdę powinieneś zauważyć różnicę.Ćwicz gardło. Robić miny. Wystaw język. Biznesy Online - Szereg ciekawych publikacji związanych z biznesem również w sieci.

Obróć szczękę.

To może wydawać się trochę głupie, ale w rzeczywistości może pomóc osobom cierpiącym na bezdech senny. Robiąc te rzeczy, ćwiczysz mięśnie, których twoje ciało potrzebuje, aby łagodzić oddech. Badania wykazały, że wykonywanie tych ćwiczeń kilka razy dziennie może mieć ogromne znaczenie.Zacznij spać na boku. Kiedy śpisz na plecach i masz bezdech senny, twoje drogi oddechowe zostają zablokowane przez język i tkanki gardła. Aby uniknąć przewrócenia się na plecy, gdy zaśniesz, spróbuj spać z poduszkami, które amortyzują bok. Pomaga to zapobiec odwróceniu się na plecy.Nie pozwól, aby bezdech senny zrujnował twój związek. Jeśli Twój partner ma trudności ze snem obok Ciebie z powodu chrapania lub innych objawów związanych z bezdechem sennym, poinformuj o tym problemie. bądź wyrozumiały i rozważ spanie osobno lub skorzystanie z urządzenia CPAP, aby zmniejszyć chrapanie i inne objawy.Jeśli nie sypiasz z partnerem, to prawie niemożliwe jest samodzielne ustalenie, czy cierpisz na bezdech senny. Możesz rozważyć nagranie wideo, kiedy śpisz. Film powinien również zawierać dźwięk, aby nasłuchiwać wszelkich dźwięków.Zmniejsz czynniki ryzyka związane z bezdechem sennym. Jest kilka czynników, których nie da się uniknąć. Mogą to być genetyki męskiej lub rodzinnej. Nadwaga, picie alkoholu, palenie papierosów i osłabienie mięśni gardła mogą powodować bezdech senny.Nie pij w nadmiarze, jeśli cierpisz na bezdech senny. Picie zaostrza skurcz dróg oddechowych podczas bezdechu sennego, powodując rozluźnienie mięśni gardła. Powinieneś albo przestać pić, albo spróbować ograniczyć się do okazjonalnego drinka przed pójściem spać. Upewnisz się, że alkohol nie ma wpływu na Twój sen.Nikt nie lubi być zrzędliwy, ale brak snu sprawi, że będziesz nieszczęśliwy. Podejmij wszelkie możliwe kroki, aby złagodzić objawy bezdechu sennego, aby osiągnąć wyższą jakość snu i zacząć być bardziej produktywną i pozytywną osobą w ciągu dnia. Zasługujesz na to!

No Comments

Sorry, the comment form is closed at this time.