Czy jest możliwość dołożenia modułu komfortu do używanego auta?

Czy jest możliwość dołożenia modułu komfortu do używanego auta?

Auta osobowe w obecnych czasach to istne jeżdżące komputery.

Najnowsze i najbardziej prestiżowe auta oferują w obecnych czasach możliwość włączenia autopilota, co kiedyś mogłoby wydawać nam się jedynie możliwe w filmach science-fiction. Jednak czy każdy z nas wie, czym w ogóle jest moduł komfortu w samochodzie? Jakie funkcje on oferuje i przede wszystkim za co jest odpowiedzialny?

Moduł komfortu to nic innego jak elektroniczne urządzenie, swego rodzaju sterownik, który w swojej pamięci ma zapisane pewne schematy działania na podstawie odbieranych danych z przeróżnych czujników.

Weźmy dla przykładu czujnik deszczu odpowiednio połączony z modułem komfortu. Dzięki informacjom, które pozyskuje czujnik deszczu umieszczony w przedniej szybie, samochód osobowy za pośrednictwem odpowiedniego modułu komfortu jest w stanie uruchomić automatyczne oczyszczanie przedniej szyby za pomocą wycieraczek. To jedno z wielu urządzeń, które w sposób automatyczny wpływa na nasz komfort podróżowania. Innym urządzeniem może być chociażby tak zwany klimatronik, czyli urządzenie automatycznie dostosowujące takich wartości nawiewu jak siłą nawiewu, temperatura podawanego powietrza, czy również kierunek z nawiewów. Wsiadając do auta, na panelu ustawiamy określoną temperaturą, która dzięki modułowi komfortu zostanie uzyskana. Czujnik temperatury zewnętrznej, czujnik temperatury wewnętrznej, czujnik jakości powietrza oraz wiele innych składowych sprawią w jak najkrótszym czasie że wewnątrz naszego auta uzyskamy odpowiednio zadaną temperaturę. Jeśli nasze auto nie posiadało czujnika deszczu to czeka nas niedaleka droga, by taki czujnik zamontować, jak również manetkę od wycieraczek, a następnie wystarczy taki moduł włączyć w komputerze pokładowym. Jeśli szukasz odpowiednich modułów komfortu, to znajdziesz je na stronie sklepu. Upewnij się, który moduł będzie odpowiedni do Twojego auta i zacznij działać, by zwiększyć komfort swojego podróżowania.

No Comments

Sorry, the comment form is closed at this time.