Czy można efektywnie zwiększać popularność własnego fanpage?

Czy można efektywnie zwiększać popularność własnego fanpage?

Do grona najpopularniejszych serwisów społecznościowych w Polsce i na świecie z pewnością zalicza się portal Facebook.

Na jego łamach użytkownicy mają możliwość zakładania nie tylko profili prywatnych, ale również stron promujących artystów, różne instytucje czy też firmy, itp. Strony takie określane są mianem „fanpage”. Im więcej posiadają one polubień, czyli tak zwanych lajków, tym większa jest ich popularność oraz zasięgi dodawanych informacji czy też materiałów promocyjnych. Nic więc dziwnego, że dla osób i firm promujących różne informacje oraz produkty i usługi, bardzo ważną sprawą jest pozyskiwanie lajków i przyciąganie zainteresowania potencjalnych klientów albo fanów.

Czy można efektywnie zwiększać popularność własnego fanpage?

Jak można ulepszyć popularność fanpage?

Fanpage należący do jakiejś organizacji, instytucji albo firmy można promować korzystając z wielu praktycznych sposobów. Bardzo dobrym pomysłem jest promowanie linków do profilu na różnych zewnętrznych blogach, stronach, forach dyskusyjnych i w innych miejscach tego rodzaju. Warto też korzystać z własnego fanpage, aby dodawać komentarze pod różnymi popularnymi postami innych firm i osób. Można też poprosić znajomych o polubienie i polecanie prowadzonego przez siebie fanpage. Takie działania są dość proste, ale mogą przynieść zadowalające rezultaty.

Istotna sprawa to nie tylko pozyskiwanie nowych fanów i obserwujących, ale również utrzymanie tych, którzy polubili stronę. W związku z tym należy regularnie dodawać ciekawe posty oraz materiały, które powinny być wartościowe dla obserwujących i dostarczać im cennych informacji czy też odpowiedzi na zadane pytania. Warto też regularnie odpowiadać na wiadomości i komentarze obserwujących. Pozwala to na skuteczne zbudowanie wizerunku aktywnego eksperta, którego strona jest godna pozostawienia lajka.

Warto zaznaczyć, że lajki na fb można kupić w specjalistycznych sklepach internetowych. Ich oferta obejmuje sprzedaż pakietów polubień, które są dodawane w sposób rozłożony w czasie. Lajki takie są dodawane z realnych polskich profili, a nie przez zagraniczne boty. W ten sposób można uniknąć problemów związanych z karnym usuwaniem profilu przez administrację Facebooka.

No Comments

Sorry, the comment form is closed at this time.