Drewniane schody do naszego domu, czy warto?

Drewniane schody do naszego domu, czy warto?

Będąc na etapie projektowania domu na pewno będziemy musieli podjąć decyzję odnośnie schodów wewnątrz naszego domu, oczywiście jeśli dom będzie miał więcej niż jedną kondygnację.

Z jakiego materiału powinny być wykonane takie schody? Coraz częściej większość projektantów poleca swoim klientom wykonanie schodów z drewna, ponieważ jest to rozwiązanie przede wszystkim ekologiczne, a odpowiednio zadbane wytrzyma nawet kilkadziesiąt lat eksploatacji. Drewno jakie wykorzystuje się do tworzenia tego typu konstrukcji to przede wszystkim materiał pozyskiwany z drzew liściastych, takich jak dąb, jesion, klon, buk, brzoza czy wiśnia. Rzadziej używa się egzotycznych drzew liściastych nie występujących w Polsce z racji na jego o wiele wyższą cenę. Bardzo rzadko możemy spotkać się również z wykorzystaniem drzew iglastych. Warto także wspomnieć o tym, że drewno wykorzystywane do budowy schodów musi być najwyższej jakości. Wszelkie elementy konstrukcyjne schodów musza być wykonane z drewna o klasie jakości pierwszej, natomiast stopnie, mogą być wykonane z drewna o jakości klasy drugiej.

Drewniane schody do naszego domu, czy warto?

Już dawno temu przestano projektować brzydkie klatki schodowe w domach, gdzie do konstrukcji schodów najczęściej wykorzystywany był beton.

Obecnie możliwości projektantów są ograniczone jedynie przez ich wyobraźnię. Coraz częściej polecane są schody drewniane, które są zwyczajnie praktyczniejsze, a raz zmontowane i odpowiednio konserwowane wytrzymają niejednokrotnie kilkadziesiąt lat, z naciskiem na bliższość liczby trzy cyfrowej. Drewno to przede wszystkim materiał ciepły, na pewno zauważymy różnicę, jeśli postawimy gołą stopę na betonowych stopniach, a na drewnianych. Ponadto możliwości kolorystyczne jakie daje nam obróbka drewna pozwala na dobranie odpowiednich schodów praktycznie do każdego stylu w którym zaprojektowany jest dom. Dlatego też schody nowoczesne to przede wszystkim schody drewniane, które będą dodatkowym wizualnym plusem w naszym domu.

No Comments

Sorry, the comment form is closed at this time.