Nowoczesne implanty uzupełnią braki w uzębieniu

Nowoczesne implanty uzupełnią braki w uzębieniu

Obecnie pacjenci którzy utracili zęby mogą liczyć na bardzo profesjonalne implanty, które będą doskonale imitowały nasze pozostałe zęby.

Oczywiście w tym przypadku wykorzystuje się wiele nowoczesnych materiałów, mogą być to przykładowo implanty tytanowe, dodatkowo także stosuje się różnego rodzaju korony akrylowe czy też ceramiczne. Oczywiście są one bardzo wytrzymałe, dają nam gwarancję że implant będzie służył nam przez wiele lat.

Nowoczesne implanty uzupełnią braki w uzębieniu

Czym charakteryzują się nowoczesne implanty?

Oczywiście jest to zabieg który musi być wykonywany przez specjalistę, jest to chirurg stomatolog, który posiada odpowiednie doświadczenie. Na początku należy zaszczepić implant, wykonuje się wówczas zabieg chirurgiczny, należy wywiercić odpowiednich otwór w kości gdzie umieszczamy tytanową śrubę. Część której nie widać jest implantem, natomiast sztuczny ząb jest koroną, warto pamiętać aby nie mylić tych pojęć. Oczywiście należy pamiętać iż nie zawsze implant się przyjmie, dlatego też niekiedy konieczne będzie wykorzystanie innego materiału który będzie akceptowany przez nasz organizm.

Należy pamiętać iż w wyniku utraty zęba z czasem dochodzi do zaniku kości, dlatego też należy niekiedy kości odbudować, jest to zabieg chirurgiczny który pozwala na uzupełnienie tkanki kostnej. Zabieg może trwać od pół godziny nawet do dwóch lub trzech godzin, w zależności od skomplikowania. Po założeniu implantu należy odczekać przez pewien czas, musi zagoić się rana, najczęściej po trzech miesiącach można montować koronę. Dodatkowo także potrzebna będzie specjalna śruba gojąca, co przyśpiesza gojenie błony śluzowej. Dzięki temu będziemy mogli całkowicie zregenerować utracony ząb, obecnie nowoczesne materiały pozwalają na wykonanie zęba który nie będzie odróżniał się od pozostałych.

Z pewnością postęp w dziedzinie chirurgii stomatologicznej spowodował iż możemy liczyć obecnie na bardzo nowoczesne i trwałe implanty bielsko biała jest miastem gdzie znajdziemy specjalistyczne przychodnie w których będziemy mogli liczyć na wykonanie profesjonalnego implantu i korony.

No Comments

Sorry, the comment form is closed at this time.