Jaki jest odpowiedni wiek na założenie aparatu ortodontycznego?

Jaki jest odpowiedni wiek na założenie aparatu ortodontycznego?

Właściwie każdy wiek jest odpowiedni, aby założyć aparat ortodontyczny.

Chociaż w przeszłości aparaty ortodontyczne były często kojarzone z dziećmi i nastolatkami, co najmniej 1 na 5 współczesnych pacjentów to osoby dorosłe zainteresowane poprawą zdrowia jamy ustnej i wyglądu swoich zębów. Korzyści dla zdrowia jamy ustnej i zębów pozostają takie same bez względu na wiek pacjenta, a ludzie mogą zacząć w młodym lub starszym wieku, w zależności od ich potrzeb i tego, kiedy leczenie będzie dla nich skuteczne.

Jaki jest odpowiedni wiek na założenie aparatu ortodontycznego?

Jaka jest cena za aparat ortodontyczny we Wrocławiu

Nigdy nie jest za późno na rozpoczęcie leczenia ortodontycznego, a wykwalifikowany ortodonta jest w stanie pomóc ludziom w każdym wieku, którzy chcą mieć piękne, proste zęby. Wiele osób, które borykają się z problemami zgryzu, rozwija je jako dzieci, dlatego zaleca się, aby każde dziecko zostało przebadane przez ortodontę nie później niż w wieku 7 lat. Gdy ktoś ma poważną niewspółosiowość, najlepiej jest leczyć ją jak najwcześniej. Dla dzieci najskuteczniejsze są aparaty ortodontyczne oraz inne formy leczenia ortodontycznego, takie jak ekspandery podniebienia. Dzieje się tak, ponieważ usta są bardziej plastyczne i jest dużo miejsca na ruch i ekspansję. Aby uzyskać najlepsze wyniki, rodzice powinni poczekać, aż ich dziecko będzie miało zęby stałe, aby rozważyć założenie aparatu ortodontycznego.

Większość pacjentów noszących aparaty ortodontyczne to nastolatki w wieku od 12 do 15 lat. W tym momencie życia pacjenci mają już wiele zębów stałych i mogą doświadczyć licznych korzyści płynących z noszenia aparatu ortodontycznego lub innych form opieki ortodontycznej. W szczególności nastoletni pacjenci mogą uzyskać prostsze zęby przed ukończeniem szkoły i mogą znacznie zmniejszyć ryzyko rozwoju poważnej próchnicy lub choroby dziąseł. Ponadto ortodoncja działa dobrze z nastolatkami, ponieważ są one w stanie postępować zgodnie z bardziej szczegółowymi instrukcjami dotyczącymi leczenia.

Trwałe rezultaty leczenia można uzyskać nosząc aparat ortodontyczny cena Wrocław nie jest wygórowana, a regularne wizyty w gabinecie zapewnią nam piękny uśmiech i zdrowe, proste zęby.

No Comments

Sorry, the comment form is closed at this time.