Nastolatki mogą mieć różne rozmiary biustu w tym samym wieku

Nastolatki mogą mieć różne rozmiary biustu w tym samym wieku

Chociaż mogą występować pewne różnice w rozmiarze, średni rozmiar biustonosza dla 12 lub 14 letniej dziewczynki wynosi zwykle od A do małego B.

Oczywiście rozmiar stanika może być inny, ponieważ zależy to od budowy ciała dziecka. Średni rozmiar miseczki to w tym wieku zazwyczaj A lub B.

Nastolatki mogą mieć różne rozmiary biustu w tym samym wieku

W wielu sklepach znajdziemy odpowiedni stanik dla 14 latki

Ogólnie rzecz biorąc, młode kobiety mają różne rozmiary piersi ze względu na różnice w rodzinie, hormonach i wadze. Nie ma magicznych kremów, specjalnych ćwiczeń czy ubrań, które na stałe zmienią rozmiar piersi. Jeśli biust dziewczynki w wieku lat 14 jeszcze nie zaczął się rozwijać, może mieć ona nierównowagę hormonalną lub inne problemy zdrowotne. Dobierając biustonosz dla 14 latki trzeba wziąć pod uwagę więcej niż tylko rozmiar miseczki. Najpierw trzeba zdjąć dokładne wymiary klatki piersiowej, aby określić rodzaj i rozmiar odpowiedniego biustonosza. Normalnie, gdy dziewczynka jest na tyle rozwinięta, że może napełnić miseczkę B, będzie potrzebować standardowego stanika.

Biustonosze wsuwane, inaczej znane jako stanik crop top, to najlepszy biustonosz dla nastolatek i wygodna opcja, która pomoże dziewczynce przyzwyczaić się do noszenia stanika. Dobrze sprawdzają się u dziewczynek, które są na wczesnym etapie rozwoju piersi, ponieważ oferują minimalne wsparcie, ale zapewniają całkiem dobre pokrycie rosnącego biustu. Wszystkie biustonosze dla nastolatek powinny być komfortowe i bez fiszbin, które mogłyby się wbijać w klatkę piersiową.

Jako pierwszy stanik dla 14 latki, najlepiej postawić na subtelność, a nie styl. Będziesz chcieć czegoś wygodnego, co twoja córka może nosić przez cały dzień, ale także podczas uprawiania sportu. Biustonosze koronkowe lub push-up oraz z fiszbinami są prawdopodobnie niepotrzebne jeszcze przez kilka lat. Crop top to najlepszy stanik na początek i powinien być noszony, gdy dziewczynka ma 10 do 12 lat. Biustonosze z miękkimi miseczkami lub minimalnie usztywnianymi są odpowiednie, gdy tkanka piersi rozwinie się nieco bardziej, aby podtrzymać biust i zapewnić odpowiedni poziom komfortu.

No Comments

Sorry, the comment form is closed at this time.