Stosowanie olejku z nasion czarnuszki może poprawić wygląd skóry

Stosowanie olejku z nasion czarnuszki może poprawić wygląd skóry

Czarnuszka (Nigella sativa) jest również znana jako czarny kminek i czarna cebula.

Jest to mała roślina o bladofioletowych, niebieskich lub białych kwiatach, która rośnie w Europie Wschodniej, Azji Zachodniej i na Bliskim Wschodzie. Od tysięcy lat ludzie używali tych malutkich czarnych nasion jako naturalnego środka. Nasiona czarnuszki mogą również przyprawiać potrawy i chleb w podobny sposób jak kminek lub oregano. Olej z nasion czarnuszki zawiera tymochinon, który jest związkiem przeciwutleniającym i przeciwzapalnym, który może mieć również właściwości zmniejszające guzy i nieprawidłowości w budowie skóry. Ludzie mogą spożywać olej z nasion czarnuszki w postaci kapsułek lub nakładać go miejscowo, aby przynieść korzyści skórze. Olejek można również dodawać do olejków do masażu, szamponów, domowych produktów do pielęgnacji skóry i zapachów. Wysokiej jakości olej z czarnuszki nadaje się również do gotowania, pieczenia i napojów. Naukowcy z różnymi specjalizacjami zbadali możliwe korzyści płynące z oleju z nasion czarnuszki. Badania wykazały, że suplementacja czarnuszką może pomóc obniżyć wskaźnik masy ciała (BMI). Zatem pożywanie olejku z nasion czarnuszki pod różnymi postaciami może być skuteczne w walce z otyłością. Stosowanie olejku z nasion czarnuszki może poprawić wygląd skóry

Jednak najczęściej stosuje się olejek z nasion czarnuszki aby pozbyć się problemów i chorób skóry, takich jak zmarszczki, suchość, podrażnienia, trądzik czy utrata elastyczności.

Zazwyczaj olejek wciera się w skórę twarzy omijając okolice oczu, ale można go również dodawać do kremów, balsamów czy peelingów, a także mieszać z innymi olejkami, jak na przykład jojoba czy różany. Można w ten prosty sposób poprawić wygląd i kondycję naszej skóry. Olejek z czarnuszki może skutecznie zmniejszyć nasilenie wyprysków i podrażnień. Badania sugerują również, że przeciwbakteryjne i przeciwzapalne działanie oleju z nasion czarnuszki może poprawić trądzik. Więcej szczegółów można znaleźć na stronie https://www.izdrowiej.pl/olej-z-czarnuszki-na-twarz. Dodatkowo warto taki olejek stosować przy łuszczycy czy egzemie, ponieważ pomaga zmiękczyć skórę i działać nawilżająco. Od tysięcy lat ludzie używają oleju z czarnuszki ze względu na jego terapeutyczne właściwości zdrowotne i kosmetyczne, warto więc wypróbować jego działanie, aby mieć zdrową skórę i włosy.

No Comments

Sorry, the comment form is closed at this time.