Sporty wodne w Egipcie

Sporty wodne w Egipcie

Plaże egipskie to idealne miejsce dla miłośników słońca i ciepłej wody, a pogoda jest tu niezwykle słoneczna.

Można tu spędzić niezwykle ciekawie wolny czas, dzień zaczynając chociażby od nurkowania wśród raf koralowych, w ciepłych, czystych wodach Morza Czerwonego, popołudnie przeznaczając na oglądanie wspaniałych piramid, a wieczór w gwarnej kawiarence, która zaoferuje nie jeden ze wspaniałych egipskich przysmaków. Egipt jest kolebką jednej z najstarszych cywilizacji, krajem tajemnic przeszłości, zagadkowego milczenia pustyni i gwaru muzułmańskich miast.

Sporty wodne w Egipcie

Jakie atrakcje możemy znaleźć w Egipcie?

W Egipcie możemy znaleźć bardzo wiele ośrodków, gdzie możemy uprawiać sporty wodne, z roku na rok coraz większym zainteresowaniem cieszy się kitesurfing, możemy znaleźć profesjonalne szkoły, w których nauczymy się podstaw surfowania z latawcem. Naturalnie na miejscu możemy otrzymać całe niezbędne wyposażenie, będziemy uczyli się kitesurfingu pod okiem profesjonalnych instruktorów. Kitesurfing wymaga odpowiednich warunków, musimy znaleźć odpowiednie ukształtowanie terenu, niskie fale Dodatkowo potrzebny będzie oczywiście wiatr. W Egipcie znajdziemy miejsca które posiadają doskonałe warunki do uprawiania kitesurfingu, z pewnością jeżeli jesteśmy na wakacjach, warto skorzystać z takiej okazji i nauczyć się surfować na desce z latawcem.

Pod okiem instruktorów będziemy mogli poznać podstawowe zasady kitesurfingu, możemy skończyć kurs dla początkujących poziom IKO 1 lub też IKO 2, oczywiście możemy znaleźć tej także kursy dla osób średnio zaawansowanych. Naturalnie ośrodek wyposażony jest w cały niezbędny osprzęt, znajduje się on w lagunie która stwarza doskonałe warunki dla kitesurfingu. Warto zwrócić uwagę iż przez 70% dni w roku prędkość wiatru wynosi powyżej 4 w skali Beauforta.

Dużą popularnością cieszy się redseazone egipt, jest to doskonale wyposażony ośrodek w którym będziemy mogli uczyć się kitesurfingu. Naturalnie instruktorzy mówią w kilku językach, także w języku polskim, zatem nie będziemy mieli problemu z porozumieniem się, zrozumienia instrukcji, nazewnictwa sprzętu. Z pewnością jest to oferta dla osób aktywnych, poszukujących nowych wyzwań, nowych rozrywek w czasie wakacyjnym.

No Comments

Sorry, the comment form is closed at this time.