Styl skandynawski – 3 kroki do jasnego, pełnego harmonii wnętrza

Styl skandynawski – 3 kroki do jasnego, pełnego harmonii wnętrza

W okresie pandemii urządzanie domu i wprowadzanie zmian stało się bardzo popularnym hobby.

Nic dziwnego, spędzaliśmy w mieszkaniach znacznie więcej czasu niż dotychczas. O wiele ważniejszy stał się komfort i funkcjonalność domowej przestrzeni. Wiele z nich zostało wystawionych na próbę. Z pomocą może przyjść skandynawskie podejście do urządzania. Przyjrzyjmy się bliżej 3 głównym wyznacznikom tego stylu.

Jasne, przestrzenne wnętrza

Podstawowe znaczenie w tym podejściu do urządzania mieszkań ma światło oraz towarzyszące mu jasne kolory. Dominuje biel, rozmaite odcienie szarości i błękitu. Skandynawskie okna są często pozbawione zasłon i firanek. Dzięki temu w środku domu lub mieszkania jest jeszcze więcej światła, a wnętrze sprawia wrażenie większego i bardziej przestronnego. Naturalne światło wpływa pozytywnie na nastrój i pomaga w procesach myślowych. To duży plus dla wszystkich, którzy pracują zdalnie.

Styl skandynawski – 3 kroki do jasnego, pełnego harmonii wnętrza

Naturalne dodatki, pledy i wiklina

Brak zbędnych ozdób nie oznacza, że mieszkania urządzone według skandynawskiego designu są puste i smutne. Jest zupełnie odwrotnie. Stawia się w nich na naturalność, elementy z wikliny czy na przykład grube pledy. Dzięki temu wnętrza są przytulne i pełne harmonii. To z kolei przekłada się bezpośrednio na nastrój domowników. Dlatego też styl skandynawski ma wielu zwolenników – zwłaszcza w czasie pandemii COVID-19. Gdzie szukać inspiracji oraz produktów do takiego wnętrza? W internecie znajdziemy mnóstwo designerskich sklepów, jak na przykład Missdeco, gdzie swoje produkty prezentuje skandynawska marka House Doctor: https://www.missdeco.pl/producent/house-doctor.

Funkcjonalność i harmonia kluczem do komfortu

Styl skandynawski powstał niejako na przekór złej pogodzie i ponurym warunkom panującym na zewnątrz. Mieszkańcy Północy Europy potrafią sobie z tym poradzić. Wnętrza domów urządzonych w stylu skandynawskim wyglądają dobrze, ale to nie jedyna ich zaleta. Skandynawowie są pragmatyczni i cenią sobie funkcjonalność. Dzięki temu życie w takim wnętrzu jest bardzo komfortowe. Nieduża liczba dodatków sprawia także, że w mieszkaniu generuje się mniej kurzu i łatwiej utrzymać je w czystości.

No Comments

Sorry, the comment form is closed at this time.