Sztuczki i porady, aby poprawić swoją pamięć

Sztuczki i porady, aby poprawić swoją pamięć

Wiele osób uważa, że ​​nauka zachowania dobrej pamięci jest trudna.

Musisz zwracać uwagę na informacje, których możesz użyć, aby nauczyć się, jak ćwiczyć dobre strategie pamięciowe; porady takie jak te w tym artykule mogą pomóc.Świetnym sposobem na poprawę ogólnej pamięci jest upewnienie się, że zawsze skupiasz swoją uwagę na tym, czego się uczysz w danym czasie. Celem tutaj jest zachowanie wiedzy. Brak pełnego skupienia się na danym obiekcie oznacza, że ​​informacje mogą nie zostać prawidłowo zachowane.Wspieraj swoją pamięć, jedząc więcej owoców i warzyw. Świeże produkty są pełne przeciwutleniaczy, substancji, które, jak wykazano, pomagają zapobiegać uszkodzeniom komórek mózgowych. Spróbuj jeść bogato wybarwione owoce i warzywa, takie jak brokuły, morele, papryka i jagody, ponieważ mają one zwykle najwyższe stężenie przeciwutleniaczy.Pomóż chronić swoją pamięć przez wiele lat, upewniając się, że Twoja dieta zawiera dużo witaminy B12. Badania powiązały niski poziom B-12 z demencją i słabą funkcją poznawczą. Źródła żywności bogate w B-12 obejmują wątrobę, jaja, ryby, drób, mięso i produkty mleczne. Jeśli nie jesz dużo mięsa, może być konieczne codzienne przyjmowanie suplementu B-12, aby zapobiec niedoborom.Zjedz więcej cebuli, aby poprawić swoją pamięć. Kilka badań wykazało, że fisetyna ma ogromne znaczenie w poprawie pamięci długotrwałej. Korzystny poziom fisetyny można znaleźć w cebuli, truskawkach, mango i innych roślinach. Jest również silnym przeciwutleniaczem, więc przyniesie również inne korzyści Twojemu ciału.Aby poprawić swoją pamięć, upewnij się, że regularnie ćwiczysz. Udowodniono, że ćwiczenia sprawiają, że osoba jest bardziej czujna, co z kolei pomaga w przyswajaniu i utrzymywaniu informacji w umyśle. Ponadto, gdy twój umysł jest uważny, łatwiej jest mu robić mentalne obrazy.Chociaż jest to fakt, o którym wiele osób nie wie, guma do żucia może poprawić twoją pamięć. Lekarze odkryli, że ruch gumy do żucia nieznacznie zwiększa tętno. Sztuczki i porady, aby poprawić swoją pamięć

Nawet najmniejszy wzrost częstości akcji serca może pomóc w dostarczeniu większej ilości tlenu do mózgu, poprawiając w ten sposób pamięć.Śpij dobrze przez co najmniej 7-8 godzin dziennie.

Pozbawione snu ciało ma ograniczone funkcje, w tym problemy z aktywnością mózgu i pamięcią. Badania pokazują, że niewystarczający sen może powodować trudności w rozwiązywaniu problemów, krytycznym myśleniu i nauce. Spanie jest nieuniknioną częścią procesu uczenia się, ponieważ jest niezbędne do konsolidacji pamięci.Popraw pamięć za pomocą mnemotechniki. Użyj akronimu, aby zapamiętać listy powiązanych rzeczy. Na przykład „Homes” służy do zapamiętywania nazw Wielkich Jezior: Huron, Ontario, Michigan, Erie i Superior. Pierwsza litera słów w zdaniu może reprezentować listę liter, które musisz zapamiętać. Na przykład, „Każdy dobry chłopiec dobrze sobie radzi” może być użyte do zapamiętania nut na liniach klucza wiolinowego: E,G,B,D i F.Ostrożnie skup się na tym, co próbujesz zapamiętać. Jest to szczególnie ważne, gdy się uczysz. Nigdy nie próbuj wielozadaniowości. Wyłącz telewizor, wyłącz radio. Po prostu skup się na tym, co musisz zapamiętać i na wiedzy, którą musisz zachować. Wiele rzeczy może cię rozpraszać, nawet nie zdając sobie z tego sprawy.Mam nadzieję, że ten artykuł przyda Ci się, gdy będziesz próbował ćwiczyć dobre strategie pamięciowe. Chcesz pamiętać, aby zawsze szukać nowych informacji w miarę wzrostu wiedzy; to samo w sobie jest dobrą strategią pamięci. Zastosuj zdobytą wiedzę i powinieneś odnieść sukces.

No Comments

Sorry, the comment form is closed at this time.