Kredyty oferowane przez banki i instytucje finansowe

Kredyty oferowane przez banki i instytucje finansowe

Banki oferują nam bardzo wiele kredytów na różne cele, może być to przykładowo kredyt gotówkowy, w tym przypadku warto zwrócić uwagę, iż jest to kredyt, który możemy wykorzystać na dowolny cel, w przeciwieństwie od kredytów hipotecznych, gdzie będziemy musieli za otrzymaną kwotę zakupić nieruchomość, a w przypadku kredytu samochodowego będzie to kredyt na zakup pojazdu.

W zależności od kredytu mogą wystąpić także różnego rodzaju koszty dodatkowe, przykładowo związane z ubezpieczeniem, tak jak w przypadku kredytu hipotecznego, kiedy będzie to ubezpieczenie nieruchomości. W przypadku leasingu pojazdów, będzie to także dodatkowo koszt ubezpieczenia pojazdu.

Kredyty oferowane przez banki i instytucje finansowe

Jak wybrać kredyt który nie obciąży znacznie naszego portfela?

Kiedy przeglądamy oferty banków z pewnością znajdziemy wiele reklam, różnego rodzaju ofert promocyjnych, gdzie banki będą chciały skusić potencjalnego klienta niskim oprocentowaniem. Jednak często przy tego rodzaju ofertach pojawiają się gwiazdki, które oznaczają różnego rodzaju dodatkowe koszty związane z kredytem. Może być to ubezpieczenie, ale także różnego rodzaju koszty związane z przygotowaniem kredytu, sprawdzeniem naszych możliwości finansowych. W przypadku większych kredytów z pewnością bank będzie wymagał od nas różnego rodzaju dokumentów, przykładowo zaświadczenia o zarobkach czy też świadectwa pracy. Możemy także potrzebować wyciągu z konta bankowego za ostatnie kilka miesięcy czy za ostatni rok, a także niekiedy będziemy musieli przedstawić deklaracje PIT 37 za ostatni rok.

Warto zwrócić uwagę, iż czasami decyzja o przyznaniu kredytu trwa dość długo, niekiedy kilka tygodni, dlatego też możemy spróbować złożyć wnioski o kredyt w kilku placówkach, jeżeli zależy nam na czasie. Dodatkowo także pozwoli to na lepsze porównanie cen, bank wówczas może podać nam całkowitym koszt kredytu, w którym znajdzie się nie tylko oprocentowanie, ale także prowizja, ubezpieczenia, różnego rodzaju opłaty dodatkowe.

Zatem otrzymanie kredytu nie zawsze jest rzeczą łatwą, powinniśmy zwrócić uwagę, iż osoba niedoświadczona może wybrać kredyt niekorzystny, który będzie nieco droższy od innych ofert na rynku. Dlatego też warto skorzystać z profesjonalnej pomocy doradcy kredytowego, który będzie wiedział w jaki sposób wybrać najbardziej korzystną ofertę, pomóc nam w skompletowaniu dokumentacji, wypełnianiu wniosków. Oferty tego typu możemy znaleźć na stronie Doradca kredytowy Kraków, z pewnością warto skorzystać z tego rodzaju pomocy, jeżeli nie mamy doświadczenia na rynku finansowym.

No Comments

Sorry, the comment form is closed at this time.