W jaki sposób odbieramy sygnał telewizyjny z satelity?

W jaki sposób odbieramy sygnał telewizyjny z satelity?

Antena satelitarna może zapewnić nam odbiór dużej ilości kanałów telewizyjnych w tym kanałów HD, co ważne wiele kanałów możemy odbierać bez miesięcznej opłaty.

Dzięki antenie satelitarnej mamy dostęp do bardzo wielu kanałów telewizyjnych, przykładowo mogą być to kanały sportowe, kanały informacyjne. Wiele osób które nie posiada dostępu do telewizji kablowej może skorzystać z darmowej telewizji satelitarnej. Warto zwrócić uwagę iż możemy odbierać telewizję z wielu satelit, dzięki czemu mamy do dyspozycji dużą ilość kanałów. Możemy także wykupić kanały płatne nadawane sygnałem satelitarnym, w pewnością może być to bardzo dobra alternatywa dla telewizji kablowej czy też naziemnej.

W jaki sposób odbieramy sygnał telewizyjny z satelity?

Jak działa antena i konwerter satelitarny?

Jedynym wymogiem do montażu anteny satelitarnej jest miejsce montażu z dobrą widocznością na południe w przypadku odbioru z satelity Astra. Antenę satelitarną możemy przyczepić do naszej elewacji, lub też zamontować na balkonie. W zależności od satelity z której sygnał chcemy odbierać powinniśmy wybrać rozmiar anteny, najczęściej wystarcza miska o średnicy 60 cm. Oczywiście mogą być to większe anteny odbiorcze o średnicy 80 lub 100 cm. Podczas ustawiania anteny powinniśmy ustawić ją w odpowiednim kierunku na daną satelitę. Możemy w tym celu wykorzystać specjalne wyszukiwarki, które pozwalają znaleźć odpowiedni kierunek.

Antena przechwytuje fale i odbija je jak lustro, do zwany konwertera który jest faktycznym elementem odbiorczym anteny. Łączy sygnały odbite przez lustro na ramieniu przypominającym uchwyt, wzmacnia je i przekształca na częstotliwości zrozumiałe dla odbiornika. Do konwertera przyczepiany jest specjalny kabel koncentrycznym. Końcowym elementem jest odbiornik czyli małe urządzenie w kształcie pudełka, które jest łącznikiem pomiędzy anteną a telewizorem. Przekształca odbierany sygnał na obraz, który następnie wyświetlany jest na ekranie telewizora.

W sklepach możemy zakupić uniwersalny konwerter satelitarny, dzięki któremu możemy odbierać sygnał. Warto zwrócić uwagę że istnieją różne modele, niekiedy dzięki wymianie będziemy mogli uzyskać lepszej jakości obraz.

No Comments

Sorry, the comment form is closed at this time.